04-15. 04. 1981 | PRVIH DESET GODINA SKC-A

Prvih deset godina SKC-a (Likovni program u saradnji sa Muzičkim programom i Srećnom galerijom)

04. 04. 1981                                                                                                                                                                                                                             Svečana akademija povodom 4. aprila, Dana studenata Beograda, organizator: UK SSO (Univerzitetska konferencija Saveza socijalističke omladine) Beograda
Mladen Stilinović, Zagreb, Hrvatska: Akcija sa kredom; Čitanje dokumenata (I), akcije
Branka Stipančić, Zagreb, Hrvatska: O izložbama "Vrijednosti" i "Linije", predavanje na temu istoimenih izložbi priređenih u Zagrebu
Vlado Martek, Zagreb, Hrvatska: Čitajte pesme Branka Miljkovića, akcija
Sven Stilinović, Zagreb, Hrvatska: Ispod ovog teksta ne stavljam potpis zbog. . . , akcija
Vlasta Delimar i Željko Jerman, Zagreb: Taktilna komunikacija, performans
Goran Đorđević, Beograd: Kopije I deo, izložba slika
Vittorio Fagone, Milano, Italija: Nova evropska scena, predavanje
Nebojša Ružić, Beograd, Srbija: Filmovi

05. 04. 1981
Bogdanka Poznanović, Novi Sad, Srbija: Javni čas o videu
Željko Kipke, Zagreb, Hrvatska: Akcija
Boris Demur: Samo sada je sada, akcija
Marijan Molnar: Za demokratizaciju umetnosti, parola
Miki Đorđević; Beograd, Srbija: Vreme je prostor bez granica
Tomislav Gotovac, Zagreb, Hrvatska: Objekat-akcija-telefoniranje: U 20. 30 pozovite Toma, tel. 657-361, performans.
Radoslav Panajotović, Beograd, Srbija: Hepening

06. 04. 1981
Uta Erlov (Uta Erloff), Hanover, SR Nemačka: Interancionalno udruženje umetnika; informacija i razgovor.
Mihael Erlov (Michael Erloff), Hanover, SR Nemačka: O radu časopisa Zweitschrift, informacija i razgovor
Džef Hoare (Jeff Hoare), London, V. Britanija: Radionica
Zoran Belić, Beograd, Srbija: Vežba: Ritualni zvuci performans
Sanja Iveković, Zagreb, Hrvatska: Instalacija
Sanja Iveković i Dalibor Martinis, Zagreb, Hrvatska: video radovi

07. 04. 1981
Kristina di Đironimo (Cristina di Gironimo), Salerno, Italija: Rad galerije Thaide, predavanje
Miodrag Lazarov Pashu, Beograd, Srbija: Fonoserije - identiteti dinamičkih struktura, performans
Antonio d Avosa(Antonio d'Avossa), Salerno, Italija: Očaranost slikarstvom - italijanska umetnost osamdesetih godina, predavanje
Tomazo Durante (Tommaso Durante), Salerno, Italija: Teorija senke, instalacija
Brigit i Vilhelm Hajm (Wilhelm Heim), Minhen, SR Nemačka: Filmovi

08. 04. 1981
Marjan Susovski, Zagreb, Hrvatska: Razgovor
Jelena Mišević, Beograd, Srbija: Zvuk, performans
Darivoj Čada, Frankfurt: Instalacija
Zoran Mirković, Novi Sad, Srbija: Objekti komunikacije, performans

09. 04. 1981
Davor Matičević, Zagreb, Hrvatska: Razgovor
Jonas Vile (Jonas Wille), Belgija: Instalacija
Momčilo Golub, Split, Hrvatska: Performans
Miodrag Lazarov Pashu, Beograd, Srbija: Semaziomuzika: 13 struktura / 13 pozicija i stanja, performans

10. 10. 1981
Vladimir Gudac, Zagreb, Hrvatska: Razgovor
Nina Ivančić, Damir Sokić, Ante Rašić, Milivoj Bjelić  i Edita Schubert, Zagreb, Hrvatska: Instalacije, izložba; razgovor sa autorima izložbe „Instalacije“
Milimir Drašković, Beograd, Srbija: Dirigent, izložba-akcija
Ivan Faktor, Osijek, Hrvatska: Filmovi
Miodrag Lazarov Pashu, Beograd, Srbija: Igra, performans

11. 04. 1981
Desetogodišnje iskustvo, razgovor o radu SKC-a; učestvuju: Marjan Susovski, Davor Matičević, Vladislav Galeta, Vladimir Gudac i Branka Stipančić, Zagreb, Vlastimir Kusik, Osijek, Hrvatska; Tomaž Brejc, Ljubljana, Slovenija; Jasna Tijardović, Jadranka Vinterhalter, Ljubica Stanivuk, Goranka Matić, Slavko Timotijević, Jerko Ješa Denegri, Dunja Blažević, Biljana Tomić, Dragica Vukadinović i Bojana Pejić, Beograd, Srbija.
Ladislav Galeta, Zagreb, Hrvatska: Informacija o radu Multimedia Centra SC Zagreb, projekcija slajdova i komentari.
Dušan Mandić, Duba Sambolec, Joze Slak, Tanja Špenko i Bojan Gorenec, Ljubljana, Slovenija: Instalacija
Nuša i Srečo Dragan, Ljubljana, Slovenija: Video radovi
Tomaž Brejc, Ljubljana, Slovenija: Novo slikarstvo u Sloveniji, predavanje
Srečo Dragan, Ljubljana, Slovenija: Mediji sedamdesetih - proboj u osamdesete, predavanje
Milimir Drašković i Miroslav Miša Savić, Beograd, Srbija: Radio dirigent, instalacija
Grupa SAETA, Ljubljana: koncert minimalne muzike
Grupa Opus 4 (Milimir Drašković, Miroslav Miša Savić, Miodrag Lazarov Pashu, Vladimir Tošić), Beograd, Srbija: Galerija, performans

12. 04. 1981
Mileta Prodanović, Beograd, Srbija: Pet, akcija na Kalemegdanu
Veso Sovilj, Milorad Vujašanin, Zdravko Santrač, Milovan Marković, Maja Tanjić, Smilja Kudić, Vlasta Mikić, Darko Ristić i Nebojša Ružić, Beograd, Srbija: Radovi u galeriji, izložba
Goran Đorđević, Beograd, Srbija: Glasnici apokalipse II deo, izložba slika
Dubravko Detoni, Zagreb, Hrvatska: Detoni svira Detonija, koncert; Muzičke grafike, izložba; Promocija ploče
Tafil Musović, Lazar Ristovski i Ivan Klemenc, Beograd, Srbija: Projekat za fontanu, performans

13. 04. 1981
Lili Fišer (Lili Fischer), Hamburg, SR Nemačka: Instalacija
Bernar Lamarš – Vadel (Bernard Lamarche – Vadel), Pariz, Francuska: O radu časopisa „Artistes“, predavanje
Dragoljub  Raša Todosijević, Neša Paripović, Miroslav Miša Savić, Radomir Damnjanović Damnjan, Zoran Popović, Beograd: Srbija Video radovi, projekcija
Ansambla za drugu novu muziku (Nada Kolundžija, Nenad Jelić, Moris Vit, Miroslav Miša Savić), Beograd, Srbija: Koncert, program: Miroslav Miša Savić: 10/III - 1 000 000 000; Vladimir Tošić: Fuzija; Milimir Drašković: 1-12; Robert Moran: Mare serenitas, Spin Again, The Last Station of Albatros; Jeney Zoltan: Orpheus' Garden

14. 04. 1981
Milovan Marković, Beograd, Srbija: Spomenik umetnosti - Akcija proglašavanja 14. aprila za Svetski dan umetnosti                                                                                         Rock koncert novotalasnih grupa povodom proglašenja 14. aprila za Svetski dan umetnosti; nastupaju grupe:  "Radost Evrope", "Radnička kontrola", "Urbana gerila", "Bezobrazno zeleno", "U škripcu", "Petar i zli vuci", "VIA Talas", "D'Boys" i drugi ...
Goran Trbuljak, Zagreb, Hrvatska: nastup
Miloš Petrović, Beograd, Srbija: AW / WW, koncert elektro-akustičke muzike
Vladan Radovanović, Beograd, Srbija: Transmodalizam I i II