I APRILSKI SUSRET 4 - 11. april 1972.

04 - 11. 04. 1972.
(Kolegijum Susreta: Petar Ignjatović, Biljana Tomić, Božidar Zečević, Branka Predić, Dragan Stojanovski, Pavle Grdinić, Dušan Bošković, Milomir Marinović, Jasna Tijardović.
Delegati kolegijuma za Konkurs iz oblasti proširenih medija: Biljana Tomić, Božidar Zečević i Branka Predić
Delegat Kolegijuma za međunarodnu sekciju studentskih pozorišta: Božidar Zečević; kancelar Sekcije: Pajo Grdinić;
sekretar Sekcije: Bojana Pejić; saradnik Sekcije: Miodrag Zupanc; Delegat Kolegijuma za izložbu studentske štampe: Dušan Bošković: delegat Kolegijuma za svečanu akademiju: Branka Predić; delegat kolegijuma za realizaciju radova prihvaćenih na Konkursu: Biljana Tomić, sekretar stranih gostiju: Goranka Matić; realizatori radova prihvaćenih na Konkursu: Zorica Lojpur, Dragica Vukadinović i Slavko Dimitrijević; tehnički realizator: Zoran Branković; dizajn: Dragan Stojanovski, plakat i kover: Boris Bućan; delegat Kolegijuma za bilten: Milomir Marinović, odgovorni urednik biltena: Živadin Mitrović,; pres-služba: Vesna Janković
Članovi žirija I Jugoslovenskog konkursa za rad iz oblasti proširenih medija: Matko Meštrović, Paul Pignon, Ješa Denegri, Predrag Vranešević, Božidar Zečević, Branka Predić, Biljana Tomić).

04. 04. 1972
Svečana akademija u čast 4. aprila, Dana studenata Beograda
Slobodan Milivojević Era: Ž1M (tj. Živeo 1. maj): Generalna proba, performans; učestvuju Ljubica Mrkalj, Milan Marinković Cile i Slobodan Milivojević Era
Teatarski projekat Pekarna, Ljubljana, Slovenija: Pothodec, tekst: Dane Zajc, režija i adaptacija: Lado Kralj; kostimi i scenografija Tugo Šušnik; učestvuju Milenko Arnejšek, Samo Gabrijelčič, Meta Gorjup, Barbara Jakopič, Koči Kodrič, Barbara Levstik, Tomaž Pengov, Janez Brečko, Milan Jesih i Maja Boh

 I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec
 I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec
 I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec
 I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec
 I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec  I AS Grupa Pekarna Pothodec

 
 

05. 04. 1972
Realizacija projekata prihvaćenih na Jugoslovenskom konkursu za rad iz oblasti proširenih medija:
Goran Trbuljak, Zagreb, Hrvatska: 1948 (Anonimni konceptualni umetnik)
Dragoljub  Raša Todosijević, Beograd, Srbija: Proces
Slavko Matković, Subotica, Srbija: Valja I i II
Grupa Atentat, Novi Sad, Srbija: Pobesnela krava, prvi dan višednevnog uličnog događanja
Franci Zagoričnik, Kranj, Slovenija; Vizuelna poezija, izložba
Josip Stošić, Zagreb, Hrvatska: Ili ali, ambijent sa stolicama

06. 04. 1972                                                                                                                                                                                                                                 Đina Pane (Gina Pane), Pariz, Francuska: Život, smrt, san, Jednovečernja akcija, performans
Acezantez (Ansambl Centra za nove tendencije Zagreb), Hrvatska: koncert; na programu: D. Detoni, B. Sakač, D. Jagodić, E. Kiralji (Kiraly); izvode: M. Radev, K. Ladik, B. L. Adelson, O. Depolo, F. Došek, D. Detoni
Centro Universitario teatrale, Bari, Italija: Pismo jednog emigranta – Lettera di un emigrante, adaptacija i režija Mikele Mirabela (Michele Mirabella); kostim i scenografija Frančeska Astolfi (Francesca Astolfi)
Grupa Atentat, Novi Sad, Srbija: Pobesnela krava, nastavak događanja

07. 04. 1972
Zoran Popović, Beograd, Srbija: Filmovi (Objekti i projekti, 1971; Mladi 1971, 1972; David Nez: Structure Visualisations, 1972)
Grupa Atentat: Pobesnela krava, završetak događanja

08. 04. 1972
Nuša i Srečo Dragan, Ljubljana, Slovenija: I. C. V. K., grupna vizuelno-govorna komunikacija, ritualno događanje
Grupa Tandem, Sarajevo, BiH: Žuto, bijelo, slijepo…, predstava; učestvuju Slobodan Perišić, Željko Hajndl i članovi AKUD Slobodan Princip Seljo (realizacija projekta sa Konkursa)
Centro universitario teatrale, Parma, Italija: Persifal, predstava prema romanu Kretjena de Troa (Chrétien de Troyes) i narodnim pesmama i ritualima, kolektivni rad

 1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01
 1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01
 1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01
 1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01
 1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01
 1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01  1972-04-08 I AS Persifal Centro universitario teatrale Parma A1-12 01

09. 04. 1972
Međuakcije; paralelni projekat grupe studenata ALU, Beograd, Srbija; učestvuju: Biljana Jocić, Gordana Jocić, Sretko Divljan, Dejan Ilić, Aleksandar Cvetković
KASP (Komorni ansambl slobodnog plesa), Zagreb, Hrvatska: Sni, prema muzici M. Subotnička, M. Davisa, D. Elisa; vođstvo i koreografija Milana Broš; kostimi: Gorki Žuvela; rasveta i tehničko vođstvo: Branko Vodeničar; izvode: Sonja Blažek, Mirjana Čosić, Beti Korač, Branko Magdić, Mira Mijačević, Sunčana Šnajder, Slavica Tomić, Velizar Vesović

10. 04. 1972                                                                                                                                                                                                                             Lućano Đakari (Luciano Giaccari), Vareze, Italija: Studio 970, Informacija o radu Studija 970 i predstavljanje video radova; na programu: A. Kaprov (Kaprow), A. Dijaz (Dias), L. Fabrio, I. Hagasava, D. Openhajm (Dennis Oppenheim), F. Ravedone, A. Trota (Trotta), L. Đakari (Giaccari)

11. 04. 1972
Boško Milenković, Beograd, Srbija: Kserografija - Xerographia, izložba
Razgovor o proširenim medijima, učestvuju: Jovan Ćirilov, Pol Pinjon (Paul Pignon), Jerko Ješa Denegri, Dušan Makavejev, Bora Ćosić, Vladan Radovanović, Dragan Klajić, Slobodan Mašić, Ljubiša Ristić, Bogdan Jerković, Slobodan Boda Marković, Biljana Tomić, Božidar Zečević