II APRILSKI SUSRET 4 - 11. april 1973.

04 - 11. 04. 1973.
(Kolegijum Susreta: Petar Ignjatović, Branislava Šaper, Dunja Blažević, Božidar Zečević, Milomir Marinović, Biljana Tomić
Članovi žirija Jugoslovenskog konkursa za rad iz oblasti proširenih medija: dr Milan Damnjanović, Jovan Ćirilov, Vladan Radovanović, Jerko Ješa Denegri, Božidar Zečević, Dunja Blažević, Biljana Tomić)

04. 04. 1973
Svečana akademija u čast 4. aprila, Dana studenata; program: A. Koreli (Corelli): Gaudeamus, Concerto grosso br. 1 d-dur; izvode: Hor studenata Muzičke akademije, Beograd, Srbija, i Zagrebački komorni ansambl, orkestar Muzičke akademije, Zagreb, Hrvatska.
Ilija Šoškić, Bolonja, Italija: Video radovi, razgovor o videu
Teatarski projekat Pekarna, Ljubljana, Slovenija: Gilgameš, pozorišna predstava; vođstvo: Lado Kralj; adaptacija i režija: Ivo Svetina; kostim: Tugo Šušnik; igraju: Maja Boh, Meta Gorjup, Koči Kodrič, Samo Gabrielčič

05. 04. 1973                                                                                                                                                                                                                         Realizacija projekata prihvaćenih na Jugoslovenskom konkursu za rad iz oblasti proširenih medija:
Goran Trbuljak, Zagreb, Hrvatska: Predlog 1 (slajd-projekcija broja 1); Predlog 2 (reklamna filmska fotografija i fotografija iste scene snimljene tokom projekcije filma).
Dejan Ilić, Beograd, Srbija: Komora za proces komunikacije
Nikola Stojanović, Beograd, Srbija: Predlog 1 (uklanjanje svih vrata u SKC-u); Predlog 2 (konstrukcija novog prostora od uklonjenih vrata); Predlog 3 (merenje prostora galerije).
Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija: Spreg (realizaija segmenata: Mega-akvarel, Ulaz u sliku i S one strane perspektive)
The People Show, London, V. Britanija: Predstava za narod br. 49, kolektivni rad; izvode Lora Džilbert (Laura Gilbert), Mark Long, Majk Figis (Mike Figgis), Hoze Nava Meksikan (Jose Nava Mexican), Derek Vilson (Wilson).
Theatre RAT (Ritual And Tribal), Njukasl (Newcastle), V. Britanija: Nevid, vođstvo Piter Sajks (Peter Sykes); kolektivni rad

06. 04. 1973
Slobodan Milivojević Era, Beograd: Bele tačke (Kornjača), scenska improvizacija (ostali učesnici u projektu: Žarko Radaković, Melita Bajčetić, Nebojša Janković, Miša Gavrilović – prema knjizi Žarka Radakovića „Era", Stubovi kulture, Beograd, 2010)

07. 04. 1973
Luiđi Ontani (Luigi Ontani), Rim, Italija: Filmperformance
Marina Abramović, Beograd, Srbija: Predlog za ozvučeni prostor, zvučni ambijent
Radomir Damnjanović Damnjan, Beograd, Srbija: Mogućnost komunikacije, performans
Gergelj Urkom (Gergely Urkom), Beograd, Srbija: Belo na belo, strukturalna shema dva lista hartije
Ekipa A 3, Beograd, Srbija: Dejstvo pozorišnog kostima, ulična akcija; učestvuju članovi Ekipe: Mladen Jevđović, Slavko Timotijević, Jugoslav Vlahović, Rista Banić i prijatelji.
Pozorište Theatre YAK (York Action Cooperative), Jork (York): Lir, kolektivni rad prema Šekspirovoj (Shakespeare) tragediji Kralj Lir; igraju: Piter Kuper, Elmar Maripuu, Bil Mek Donel (Bill McDonnell), Velika Britanija
Vladimir Petek, Zagreb, Hrvatska: FAVIT (novine na filmskoj traci), multimedijalni projekat; učestvuju: Trio Davora Roka, Zagreb, Hrvatska, Nuša i Srečo Dragan, Ljubljana, Slovenija, publika i Vladimir Petek

08. 04. 1973
Ivo Prvulović, Beograd, Srbija: Izložba situacije
Nuša i Srečo Dragan, Ljubljana, Slovenija: Multi Media Show
KASP i ACEZANTEZ (Ansambl Centra za nove tendencije Zagreb), Zagreb, Hrvatska: Zvuk tišine, muzika: D. Detoni, G. Ligeti, F. Bajle (Bayle); koreografija i umetničko vođstvo Milana Broš
Pozorište Mysterium, Vroclav, Poljska (Teatr Misterium, Wrocław, Polska): Vrata raja, pozorišna predstava, tekst Ježi Andžejevski (Jerzy Andrzejewski); dramatizacija i režija Januš Potenžni (Janusz Potężny)

09. 04. 1973
Paolo Musat (Paolo Mussat) Sartor, Torino, Italija: Lica - umetnici konstruktivisti, izložba fotografija
Goran Đorđević, Beograd, i Vojislav Radulović, Priština, Srbija: Predstava, scenski projekat za publiku
ACEZANTEZ (Ansambl Centra za nove tendencije Zagreb), Hrvatska: Musica Nuovaantiqua, muzika srednjeg veka, renesanse i nova muzika, kolektivni rad

10. 04. 1973
Pol Pinjon (Paul Pignon), Beograd, Srbija: Ceo dan (Sounds Around, Yeah, Zelena kuća, Hardware Performance, Three Polymers), celodnevni događaj: peroformansi, izložba, koncerti elektro-akustičke muzike
Slobodan Braco Dimitrijević, Zagreb, Hrvatska: Potpis kao umetničko delo i Metabolizam kao telesna skulptura, video performansi

11. 04. 1973
Džon Baldezari (John Baldessari), Santa Monika, SAD: Basne, izložba fotografija
Pozorište Glej, Ljubljana, Slovenija: Limite, pozorišna predstava; tekst: Milan Jesih; režija Zvone Šedlbauer i Robin Hekston (Robin Hexton); igraju: Stanislava Bonisenja (Stanislava Bonisegna), Silvo Božić, Barbara Levstikova, Katja Levstikova, Pavle Rahovec
Razgovor o proširenim medijima; učestvuju: Vladan Radovanović, Jovan Ćirilov, Jerko Ješa Denegri, Aleksa Čelebonović, Božidar Zečević, Milomir Marinović, Kosta Bogdanović, Nikola Vizner

0
0
0
s2sdefault