III APRILSKI SUSRET 16 - 22. april 1974.

16-22. 04. 1974
(Kolegijum Susreta: Petar Ignjatović, Branislava Šaper, Dunja Blažević, Božidar Zečević, Dragan Stojanovski, Nedeljko Babić, Biljana Tomić
Selektori: Branislava Šaper, Dunja Blažević, Božidar Zečević
Članovi žirija: Jovan Ćirilov, Bogdan Tirnanić, Dragoljub Raša Todosijević, Biljana Tomić, Božidar Zečević)

16. 04. 1974
Izložba projekata prihvaćenih na Konkursu za rad iz oblasti proširenih medija, autori: Vladimir Petek, Zagreb, Hrvatska, Saša Pedović, Novi Sad, Srbija, Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija, Nikola Rica i Borivoje Terzić, Novi Sad, Srbija, Radomir Damnjanović Damnjan, Beograd, Srbija, Slobodan i Stanko Nedeljković, Novi Sad, Srbija
Milomir Jevtić, Ljubljana, Slovenija: Plastična mreža, objekti; Čovek i platno, događanje; Čovek i predmet, događanje
Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija: Košarka u galeriji, hepening (realizacija projekta sa Konkusa)
Studio za suvremeni ples i Universitas studiorum Zagrebiensis, Zagreb, Hrvatska: Musica antiqua - danca nova, vođstvo Tihana Škrinjarić i Igor Pomikalo; koreografija Zaga Prijić

17. 04. 1974
Nikola Rica i Borivoje Terzić: Saobraćajni znak 9 (realizacija projekta sa Konkursa)
Balint Sombati (Balint Szombathy), Novi Sad, Srbija: Realizacija projekta drugog autora (autor Slavko Matković: Snimanje neba)
Grupa Bosh+Bosh, Subotica, Srbija: Akcija prodor; realizacija Slavko Matković i Balint Sombati (Balint Szombathy)
Saša Pedović, Novi Sad, Srbija: Ambijent (realizacija projekta sa Konkursa)
Kosta Simonović, Pariz, Francuska: Muzička radionica
Galerija Srećna nova umetnost: Prodaja Nove umetnosti, događanje
Radomir Damnjanović Damnjan, Beograd, Srbija: Besplatno umetničko delo, akcija (realizacija projekta sa Konkursa)
Ilija Šoškić, Bolonja, Italija: Luksuzna ishrana = Ušivanje fikusa, performans
Zagrebački plesni ansambl, Zagreb, Hrvatska: Impulsi, vođstvo: Lela Gluhak-Buneta; muzika i vokalna improvizacija: Marko Ružđak, Igor Kulerić i vokalna improvizacija; koreograija: Vlasta Kaurić, Lela Gluhak-Buneta; kostimi: L. Gluhak-Buneta
Džil Eterli (Gill Eatherley), London V. Britanija: Londonska filmska kooperativa, multiprojekcija i razgovor; filmovi Džil Eterli (Gill Eatherley), Malkolm Legris (Malcolm Le Grice), Džon Vajtni (John Whiteney) i LFK
Grupa Bosh+Bosh: Atila Černik (Attila Czernik), Subotica, Srbija: Vizuelno istraživanje, 8mm film

18. 04. 1974
Mima Mihajlović, Beograd, Srbija: To je skulptura
Tim Džons (Tim Jones), London, V. Britanija: Propozicije: međunarodna interpretacija, multidisciplinarna predstava u formi predavanja.
Slobodan Braco Dimitrijević, Zagreb, Hrvatska: Koktel u čast Milana Simurdića, slučajnog prolaznika
KASP, Zagreb, Hrvatska: Bajka; vođstvo Milana Broš; muzika Dubravko Detoni; autori koncepta Branko Magdić, Beti Korač i Milana Broš; radionica uz učešće publike.
Vladimir Gudac, Darko Glavan i grupa Odiseja, Zagreb, Hrvatska: Putujući disko klub
Slavko Matković: Subotica, Srbija: Ja sam umetnik, projekat za posetioce Susreta

19. 04. 1974
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd, Srbija: Vodovija, performans
Govori Jozef Bojs (Joseph Beuys), Diseldorf, SR Nemačka, predavanje (simultani prevodilac na Bojsovom predavanju Blanka Kraus)
Slobodan Milivojević Era, Beograd, Srbija: Labudovo jezero, performans
Nuša i Srečo Dragan, Ljubljana, Slovenija: Naša misao - vaša misao, obredna predstava.
Arte viva, Trst, Italija: Liebeslied, opera-kolaž; vođstvo i zvuk: Karlo de Inkontrera (Carlo de Incontrera); scena: Mijela Rejna (Miela Reina); izvode: Enco Konjo (Enzo Cogno) (slajdovi), Diego Erti (svetlo), Fred Došek (klavir), Zaga Prijić (igra), Gordana Omeragić (scenski efekti), Ermi Santi (glas)
Katalin Ladik, Novi Sad, Srbija: Ljubavi, Singer, poetski performans
Gergelj Urkom (Gergely Urkom), London, V. Britanija: Popravljanje stolice, performans
Neša Paripović, Beograd, Srbija: ?

20. 04. 1974
Ida Biard, Pariz, Francuska: Galerie des locataires, informativno-dokumentarna izložba o radu galerije
Prošireni mediji ili nova umetnost; razgovor; učestvuju: Barbara Rajze (Barbara Reise), London, V. Britanija, Jozef Bojs (Joseph Beuys), Diseldorf, SR Nemačka, Džoe MekEvan (Joe McEwan), London, V. Britanija, Kosta Simonović, Pariz, Francuska, Marlis Groterič (Marlis Grüterich), Keln, Nemačka, Davorin Jagodić, Pariz, Francuska, Đankarlo Politi (Giancarlo Politi), Milano, Italija, Akile Bonito Oliva (Achille Bonito Oliva), Rim, Italija, Džil Eterli (Gilll Eatherley), London, V. Britanija, Piter Godfri (Peter Godfrey), Birmingem, V. Britanija, Nena Dimitrijević, Fred Došek, Željko Koščević, Marijan Susovski i Davor Matićević, Zagreb, Hrvatska, Dunja Blažević, Biljana Tomić, Bojana Pejić, Jerko Ješa Denegri i Dragoljub Raša Todosijević, Beograd, Srbija, i drugi.
Marina Abramović, Beograd, Srbija: Zvezda od vatre, performans
Tom Marioni, San Francisko, SAD: Izložba
Luc Beker (Lutz Becker), London, V. Britanija: Kazimir Maljevič, Umetnost u revoluciji, projekcija filmova
Projekat Pekarna, Ljubljana, Slovenija: Da li da te pospem suvim lišćem, pozorišna predstava; vođstvo Lado Kralj; tekst Rudi Šeligo; kostim i scena Tugo Šušnik; igraju Jerca Mrzel i Maja Boh
Vladimir Petek, Zagreb, Hrvatska: Multivision, učestvuju: Jasminka Peter-Kalinić, Daša Dupar, Mladen Stilinović i Vladimir Petek (realizacija projekta sa Konkursa)
Ludvig Papenberg (Ludwig Papenberg), Berlin, SR Nemačka: Amelith, program kombinovanih medija

21. 04. 1974
Tom Marioni, San Francisko, SAD: Izložba crteža
Predstavljanje: Element film; Filmoteka 16, Zagreb, Hrvatska; učestvuju: Vera Đorđević, Mate Kukuljica i Marijan Arhanić
Luiđi Ontani (Luigi Ontani), Rim, Italija: Simulacrum, performans
Mauricio Kagel (Mauritio Kagel), Keln, SR Nemačka: Pas de cing, verzija sa ženama; muzički teatar; izvodi grupa Ars mobilis, Beograd, Srbija.
Radomir Damnjanović Damnjan, Beograd, Srbija: Igra sa nepoznatim partnerom, performans; učestvuju Slobodan Đorđević i dr Jovan Nikolić, majstori karatea.
Mauricio Kagel (Mauritio Kagel), Keln, SR Nemačka: Pas de cing, verzija sa muškarcima; izvodi grupa Ars mobilis, Beograd, Srbija
ACEZANTEZ (Ansambl Centra za nove tendencije Zagreb), Hrvatska: Studije zvuka i pokreta; učestvuju: Dubravko Detoni, Danijel Tune, Veronika Kovačević i Fred Došek.
Lamberto Kalzolari (Lamberto Calzolari), Bolonja, Italija: Bez naziva, performans
Frančesko Klemente (Francesco Clemente), Bolonja, Italija: Bez naziva, performans
Davorin Jagodić i Klod Nesi (Claude Nessy), Pariz,Francuska:  Acident natura artis magister, komad za dva klavira
SES - Szegedi egyetemi szinpad, Univerzitetski teatar, Segedin, Mađarska: Petöfi Rock, pozorišna predstava; režija Ištvan Pal (Istvan Paal); igraju: Eva Koler (Eva Koller), Laslo Vagel (Laszlo Vagel), Ištvan Pal (Istvan Paal) i članovi SES
SES - Szegedi egyetemi szinpad, Univerzitetski teatar, Segedin, Mađarska: Zidar Kelemen, režija Ištvan Pal (Istvan Paal)

22. 04. 1974
Saša Pedović, Novi Sad, Srbija: Ambijent (realizacija projekta sa Konkursa)
Barbara Rajze (Barbara Reise), London, V. Britanija: Razgovor o umetničkoj kritici
Ugo La Pietra, Milano, Italija: Prava prilika / La grande occasione, 1973, Monumentalizam / Il monumentalismo, 1974, 16mm filmovi
Piter Godfri (Peter Godfrey), Birmingem, V. Britanija: Video Workshop Theatre
Akademsko pozorište Branko Krsmanović, Beograd, Srbija: Nešto svakodnevno, režija Primož Bebler i Goran Cvetković

0
0
0
s2sdefault