IV APRILSKI SUSRET 4 - 12. april 1975.

04-12. 04. 1975
(Kolegijum Susreta: Petar Ignjatović, direktor, Dunja Blažević, urednik, Božidar Zečević, urednik, Biljana Tomić, saradnik, Nedeljko Babić, sekretar, Dragan Stojanovski, dizajner, Bojana Pejić, saradnik, Slavko Timotijević, realizator konkursa, Dragomir Popović, organizator. Ostali saradnici: Momir Dukić, Ruža Gavrilović, Maja Kikić, Miroslava Zelenika, Nebojša Dragićević, Blagoje Stojiljković, Slobodan Savić
- članovi žirija: Slavko Timotijević, Srđan Hofman, Vladimir Gudac, Božidar Zečević,  Jasna Tijardović, Jerko Ješa Denegri
- saradnici: Ivan Vejvoda, Žarana Papić, Petar Ađanski, Estela Jugović, Elizabeta Kesar, Đenđi Kongo, Slavica Toma, Stipe Dumić, Borut Koršič
- realizacija biltena: Živadin K. Mitrović, gl.urednik, Milan Todorović, urednik, Ljiljana Boričić, lektor, Dragan Stojanovski, dizajn, Borut Koršič i Borivoj Postić, fotografija)

03. 04. 1975
Svečana akademija povodom 4. aprila, Dana studenata Beograda, program: A. Koreli (Corelli): Gaudeamus igitur i dela Hajdna (Haydn), Vivaldija i Torelija (Torelli); izvode: ženski hor Collegium musicum i Akademski kamerni orkestar FMU; dirigenti: Darinka Matić-Marović i Dušan Skovran

04. 04. 1975
Otvaranje izložbe svih radova prispelih na Jugoslovenski konkurs za rad iz oblasti proširenih medija
Dragoljub Jović, Beograd, Srbija: Uvod u drugačiji vizuelni doživljaj, fotografski projekat (realizacija projekta sa Konkursa)
Jovan Čekić, Beograd, Srbija: Test anketa, anketa i izložba (realizacija projekta sa Konkursa)
Music Circus, Univerziteta u Kilu (Die Christian-Albrechts-Universität zu Kiel), Nemačka: Džon Kejdž (John Cage): Pozorišni komad, režija Čarli Mid (Charlie Meed); učestvuju: Eliet Makrel (Elliet Mackrell), Tomas Mek Laflin (Thomas McLaughlin), Rodžer Golten (Roger Golten), Toni Grinvud (Tony Greenwood), Pit Gordon (Pete Gordon), Pit Konstans (Pete Constance), Džordžijana Gor (Georgiana Gore)
Lućano Đakari (Luciano Gaiccari), Vareze, Italija: Muzika i igra, predavanje i prezentacija video materijala sa festivala Muzika i igra, Rim 1973.

05. 04. 1975
Stipe Dumić i Ivan Mareković, Beograd, Srbija: Događaj sa magnetofonima (realizacija projekta sa Konkursa)
Ugo la Pietra, Milano, Italija: Za danas dosta!, 1974., projekcija filma
Ugo la Pietra, Milano, Italija: Dekodifikacija, izložba
Katalin Ladik, Novi Sad, Srbija: Fonopoezija, performans
Zoran Popović, Beograd, Srbija: Filmovi umetnika; na programu: Merion Kajori (Marion Cajori), Dejvid Hakston (David Haxton), Dejvid Šulman (David Schulman), Majkl Krugman (Michael Krugman), Sandra i Denis Openhajm (Dennis Oppenheim) i Vito Akonči (Vito Acconci), Njujork, SAD, Goran Đorđević, Neša Paripović i Zoran Popović, Beograd, Srbija

06. 04. 1975
Klavirski duo Fred Došeki i Boris Ulrih (Boris Ulrich), Zagreb, Hrvatska: Za klavir i balerine, na progamu: Moris Ravel (Maurice Ravel): Moja majka guska i Erik Sati (Eric Satie): Tri komada u obliku kruške
Tomaž Mancini, Ljubljana, Slovenija: Koncert za četiri automobilske trube i policijsku pištaljku (realizacija projekta sa Konkursa)
Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija: Transport ideje, akcija na saobraćajnoj relaciji Lučani-Beograd
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd, Srbija: Moje poslednje remek-delo (umetnost i memorija), performans
Videoheads, Pariz-Amsterdam: To je video, višednevni video program po izboru Džeka Mura (Jack Moore); saradnici Džim Gasparini (Jim Gasparini) i Patrik Samson (Patrick Samson)
Đankarlo Politi (Giancarlo Politi), urednik časopisa Flash Art, Milano, Italija: Fluxus, projekcija i komentar filmova iz kolekcije galerije Multipla, Milano, Italija
Slobodan Braco Dimitrijević, Zagreb, Hrvatska: Intervju, performans; učestvuju Jerko Ješa Denegri, Zagorka Jurčić i autor
Dubravko Detoni i Boris Ulrih (Boris Ulrich), Zagreb, Hrvatska: Scena… o muzici…, izvodi ACEZANTEZ (Ansambl Centra za nove tendencije Zagreb), Zagreb, Hrvatska
Ilija Šoškić, Rim, Italija: Koegzistencija, performans sa zmijom
Pozorište Abaco (Teatro Abaco), Rim, Italija: Tri narandže  (Le tre melarance), predstava; režija Mario Riči (Mario Ricci); učestvuju Anđela Dijana (Angela Diana), Debora Hejs (Deborah Hayes), Marijel Laterca (Mariell Laterza), Gabrijela Topani (Gabriella Toppani), Klaudio Preveitera (Claudio Preveitera), Alesandro Monakezi (Alessandro Monachesi), Vićenco Maza (Vicenzo Mazza), Luiđi Arpini (Luigi Arpini)
Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija: Premeštanje zvučnog ambijenta, rad za magnetofonske trake (realizacija projekta sa Konkursa)
Antonio Dijaz (Antonio Dias), Brazil: Ilustracija umetnosti, 1-3, 1971; projekcija filmova
Endre Tôt, Budimpešta, Mađarska: Srećan sam ako mogu da…, film (rad iz serije Vrlo specijalno srećan čovek)
Kolektiv mladih pri DPM, Brno, Čehoslovačka: Grad, pozorišna predstava; učestvuju Milan Raztočil, Jarmila Cihova, Jirži Delong, Silva Delongova, Petr Doležal, Lubor Fridrich, Boris Hala; Miroslav Maršalek, Pavel Rajh (Pavel Reich), Marcela Klimešova, Dana Sinkova (Dana Synkova), Pavel Toukalek, Hana Pospišilova, Lenka Laznovska, Repa Josef

08. 04. 1975
Vlado Gudac, Zagreb, Hrvatska: Umesto predavanja, razgovor sa studetnima istorije umetnosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu.
Ratomir Kulić i Vladimir Mattioni, Ruma, Srbija: Verbum program, jednodnevna demonstracija produkcijsko-komunikacijskog rada Verbum dokumenatcionog centra (VDC)
Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija: Sekundarna interpretacija, rad za likovnog kritičara (realizacija projekta sa Konkursa)
Adriano Altamira, Milano, Italija: Koincidencije, kritičko-istorijsko istraživanje sa primerima, izložba
Bogdanka Poznanović, Novi Sad, Srbija: Reke-Rivers, 1972, Stone-Water-Light, 1974, Signalne vatre, 1974, filmovi
Volter de Marija (Walter de Maria), Njujork, SAD: Hard Core - Sedam krugova u pustinji, 1969, film
Mala scena Narodnog teatra, Varšava, Poljska: Tadeuš Roževič (Tadeusz Rózevicz): Kartoteka, režija Tadeuš Minc (Tadeusz Minz); scenografija Andžej Sadovski (Andrzej Sadowski); igraju: Vojćeh Semjon (Wojciech Siemion), Malgoržata Bogucka (Malgorzata Bogucka), Januš Klozinski (Janusz Klosinski) i dr.

09. 04. 1975
Žene u umetnosti, razgovor; učestvuju: Gizlind Nabakovski (Gislind Nabakowski), Ulrike Rozenbah (Ulrike Rosenbach) i Katarina Ziverding (Katharina Sieverding), Diseldorf, SR Nemačka, Natalia LL, Vroclav, Poljska, Jole de Frejtas (Iole de Freitas), Rio de Žaneiro, Brazil, Ida Biard i Nena Baljković, Zagreb, Hrvatska, Irina Subotić, Jasna Tijardović, Jadranka Vinterhalter, Biljana Tomić i Dunja Blažević, Beograd, Srbija
Milenko Pajić i Zoran Danilović, Lučani, Srbija: Trenutak slike, predlog za način posmatranja slike, akcija (realizacija projekta sa Konkursa)
Balint Sombati (Balint Szombathy), Novi Sad, Srbija: Iscrtavanje na papiru putanje lopte sa tv-ekrana tokom direktnog tv-prenosa utakmice Crvena zvezda - Ferencvaros
Nikol Gravije (Nicol Gravier), Pariz, Francuska: Razglednice, izložba
Natalia LL, Vroclav, Poljska: Potrošačka umetnost, projekcija filmova
Natalia LL, Vroclav, Poljska: Potrošačka umetnost, performans uz učešće nekolicine umetnica i posetilaca AS-a
Jole de Frejtas (Iole de Freitas), Rio de Žaneiro, Brazil: Foto-sekvence, izložba
Ulrike Rozenbah (Ulrike Rosenbach), Diseldorf, SR Nemačka: Začarano more, video performans; tehnička realizacija: Videoheads, Pariz, Francuska
Katarina Ziverding (Katharina Sieverding), Diseldorf, SR Nemačka: Život, smrt, projekcija filma
Milan Jelić, Beograd, Srbija; Dešavanje, pozorišna predstava; autor teksta Milan Jelić; režija Dušan D. Vukotić; koreografija: Ksenija Sekačić i Đorđe Ojdanić; kostimi Svetlana Džingo; izvođači: Jovica Panić, Mirjana Karanović, Stevan Grubić, Dragica Želalić, Zorica Čelebić, Slavica Prokić, Vladimir Mitrović, Rade Radovanović, Amira Hajrić, Ljubica Šerbula, Nada Vučetić, Ivan Klemenc, Janko Vrbljak; video tehnika Aleksandar Prekrasnov (realizacija projekta sa Konkursa)

10. 04. 1975
Željko Jerman, Zagreb, Hrvatska: Subjektivna fotografija, performans
Mladen Stilinović, Zagreb, Hrvatska: 8 slika Ruka kruha
Adriano Altamira, Milano, Italija: Konicidencije, predavanje održano na Filozofskom fakultetu u Beogradu
Razgovor o uslovima umetničke proizvodnje danas, učestvuju svi prisutni učesnici AS-a
Antonio Dias, Brazil: Ilustracija umetnosti: Ekonomija (model), postavka
Goran Andrić, Beograd, Srbija: Interpretacija stilskih vežbi 1955-1965, istraživačko-dokumentarni rad na primeru jednog manje poznatog umetnika, izložba (realizacija projekta sa Konkursa)
Marina Abramović, Beograd, Srbija: Ritam 10, 5, 2, 4, izložba foto i video dokumenata performansa (održano u Salonu Muzeja savremene umetnosti)
Hans Ote (Hans Otte), Bremen, Nemačka: Muzika tela
KASP, Zagreb, Hrvatska: Događaj 13, umetničko vođstvo Milana Broš, izbor muzike i svetlo Branko Vodeničar; učestvuju: Sead Begović, Željko Banetić, Alida Buntić, Jagoda Cvrlje, Sanja Hršak, Beti Korač, Branko Magdić, Velizar Vesović, Miladinka Rackov i Grozdana Marošević.
Slobodan Braco Dimitrijević, Zagreb, Hrvatska: Ovaj dan bi mogao biti od istorijskog značaja
Đan Emilio Simoneti (Gian Emilio Simoneti), Milano, Italija: Kritika uha - perspektive i granice savremene muzike, predavanje

11. 04. 1975
Jovan Čekić, Beograd, Srbija: Rezultati tekst - ankete, izložba (završna realizacija rada sa Konkursa)
Sanja Iveković i Dalibor Martinis, Zagreb, Hrvatska: Video program
Đovani Barato (Giovanni Baratto), Milano, Italija: Društvena upotreba videa, predavanje uz projekciju video radova: Referendum o razvodu, Šta je umetnost
Cvi Goldštajn (Zvi Goldstein), Izrael: Radovi 1974-1975 (Međunarodni izvori hrane, Afera Votergejt, Petrolejska kriza, C. I. A.), izložba i razgovor
Galerie des locataires, Pariz, Francuska: Projekcija filmova Savremene Galerije Poljske i Gorana Trbuljaka, komentar: Ida Biard
Erve Fišer (Herve Fisher), Pariz, Francuska: Sociološka umetnost, predavanje
Ponovo Pupilija, Ljubljana, Slovenija: A teško je svirati violinu ako je gudalo okamenjeni slepi miš (Ne, nije - kaže Astroneta), pozorišna predstava; učestvuju: Tomaž Kralj i Jožica Avbelj; režija Tomaž Kralj

12. 04. 1975
Institut za sonologiju, Utreht, Holandija: Filmovi Frica Vilanda (Fritz Wieland)
Petr Štembera, Prag, Čehoslovačka: Izložba
Vladan Radovanović, Beograd, Srbija: Glas iz zvučnika (Tejp art 1), (realizacija projekta sa Konkursa, ponovljeni projekat)
Fernando de Filipi (Fernando de Filippi), Milano, Italija: Supstitucije = Substitutions, u čast Vladimiru Iliču Lenjinu, izložba i projekcija istoimenog filma
Vladimir Petek, Zagreb, Hrvatska: Multivision: F. A. V. I. T. Program br. 4, učestvuju: Jasminka Petter-Kalinić, Tomislav Mikulić, Darja Petek, Vladimir Petek, Zoran Pokupec, Mladen Stilinović, Sven Stilinović, Zvonko Vadon, grupa Spektar (Dragan Brčić, Neven Frangeš, Davor Rocco)
Vladan Radovanović, Beograd, Srbija: Ovo je poslednji dan na IV aprilskom susretu