Za prava čoveka
organizatori: Savez socijalističke omladine Jugoslavije, Savez udruženja za Ujedinjene nacije, Index 202 i SKC kao domaćin i izvršni organizator

10. 12. 1988
Za prava čoveka, rok koncert; učestvuju: Margita Stefanović (Ekaterina Velika), Zoran Predin (Lačni Franc), Jura Stublić (Film), Srđan Marković-Đile (Električni orgazam), Goran Bregović (Bijelo dugme), Dr Nele Karajlić (Zabranjeno pušenje), Vlatko Stefanovski (Leb i sol), Darko Rundek (Haustor), Zoran Lesendrić-Kiki (Piloti), Momčilo Bajagić-Bajaga, Aleksandra-Slađana Milošević, Vlada Divljan (Idoli), Nenad Milosavljević (Galija)

11. 12. 1988
Laslo Vegel: Pretapanje, pozorišna predstava, režija Ljubiša Ristić; izvodi Narodno pozorište, Subotica

12. 12. 1988
Studenti o ljudskim pravima, okrugli sto, istraživanje na temu Ljudska prava i slobode - stavovi jugoslovenskog javnog mnjenja, učestvuju studenti univerziteta u Jugoslaviji
Kaća Čelan: Heimat, pozorišna predstava; režija Dušan Jovanović; izvodi Narodno pozorište, Subotica

13. 12. 1988
Promocija Jugoslovenskog foruma za ljudska prava i pravnu sigurnost građana, okrugli sto; pozvani učesnici, članovi Jugoslovenskog foruma: prof. Dr Vojin Dimitrijević, predsednik foruma i moderator, Lazar Šolt, Zoran Pajić, Danilo Tirk, Slobodan Selenić, Jug Grizelj, Alenka Šelih, Radomir Lukić, Irinej Bulović, Hamdija Jusufspahić, Ivica Maštruko, Laslo Vegel, Vesna Rakić, Vasil Tupurkovski, Dušan Kecmanović

14. 12. 1988
Teorijsko i istorijsko utemeljenje ljudskih prava i sloboda, okrugli sto, pozvani učesnici: Dragan Veselinov, Vukašin Pavlović, Vojin Dimitrijević, Zoran Đinđić, Ljubomir Tadić, Mihajlo Marković, Svetozar Stojanović, Čedomir Čupić, Vladimir Gligorov, Jovan Babić, Zvonimir Šeparović, Vasil Tupurkovski, Ljubo Bavcon, Igor Bavčar, Škeljzen Malići, Tatjana Glintić, Esad Ćimić, Branko Greganović, Viktorija Potočnik, Sonja Loknar, Jasmina Hasanbegović, Aljoša Mimica, Danilo Tirk, Kosta Čavoški, Vojislav Koštunica, Dragoljub Mićunović, Slađana Đurić, Gani Bobi, Stevan Vračar, Danilo Basta, Vojislav Stanovčić, Miodrag Matulović, Lidija Basta, Sebor Dizdarević, Dejan Janča, Habib Hašani, Andreja Miletić

15. 12. 1988
Poštovanje i kršenje osnovnih ljudskih prava i sloboda, okrugli sto, pozvani isti učesnici kao prethodnog dana
Filmski maraton Za prava čoveka:
Moševac, dokumentarni;
Vevčani, dokumentarni;
Majka, dokumentarni
Iza rešetaka, režija Uri Barbaš (Uri Barbash/ אורי ברבש), Izrael
Ponoćni ekspres (Midnight Express), režija Alan Parker, SAD, 1978.
Ovnovi i mamuti, režija Filip Robar Dorin, SFR Jugoslavija
Gandi (Gandhi), režija Ričard Etenborou (Richard  Attenborough), Velika Britanija, 1982.

16. 12. 1988
Filmski maraton Za prava čoveka:
Nestali (Missing), režija: Kosta Gavras (Costa Gavras / Κωνσταντίνος Γαβράς), SAD, 1982.
Jol (Yol), režija: Jilmaz Ginej (Yilmaz Güney), Turska, 1982.
Pokajanje (Покаяние), režija Tangiz Abuladze (Тенги́з Абула́дзе/ груз. თენგიზ აბულაძე), SSSR, 1984.

0
0
0
s2sdefault